Obývací stěny umí pozvednout celkový vzhled obývacího pokoje. Jak ale vybrat?

Pokud se občas díváte na pořady, v nichž zkušení a znalí designéři mění staré interiéry díky vybavení za nové, moderní a často proměněné k nepoznání, jistě jste si všimli, že umí vybrat nábytek, který do prostoru skvěle sedí. Zohlednit bychom měli při výběru jak všech, co od pokoje potřebujeme, tedy zda je důležité opticky pokoj přepažit, nebo zda bude celá místnost sloužit k jednomu účelu. Obývací stěna nám totiž může pomoct obývací pokoj opticky předělit od pracovního koutu, který teď mnozí z nás potřebují doma vytvořit díky homeoffice. 

Vybíráme obývací stěnu

V první řadě je nutné si rozmyslet, zda se budeme dívat na obývací stěny světlé, tmavé nebo bílé. Do malých obývacích pokojů je lepší volit světlé či bílé typy obývacích stěn. Ty totiž prostor opticky zvětší a projasní. Tmavá by pokoj naopak zmenšila a mohl by působit stísněněji. Zvláště, pokud chcete objemnou obývací stěnu.

Vyšší skříní, která bývá součástí obývací stěny, můžete částečně přepažit místnost, stačí, když ji vysunete do prostoru. Za ní může být pomyslný pracovní koutek s PC. Přepažit pokoj ale mohou i svislé látkové žaluzie, které pověsíte od stropu. Záleží na tom, jak moc soukromí chcete. 

Pokud máte zájem o rohové sedací soupravy, i to je možnost, jak opticky přepažit prostor. Pak můžete postavit obývací stěnu klasicky s tím, že je moderní volit spíše méně skříní k jedné stěně a další umístit ke stěně vedlejší. Pokud ale nemáte dostatek úložných prostorů v jiných místnostech, určitě si vyberete z množství nabízených skříní a komod, které mohou díky stejnému dekoru obývací stěnu skvěle doplnit, i když budou umístěné v jiné části pokoje.

Co se týče trendy vhledu skříní, obývací stěnu mohou tvořit skříňky s plnými dvířky, prosklené i otevřené. 

Bohatou nabídku najdete na signal-nabytek.cz s dopravou ZDARMA a slevami i více než 50 %. 

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram