Křišťál, tajuplný kámen věštců

Jen málokterý kámen máme tolik spojen s různými magickými rituály jako právě křišťál. Ostatně nezbytným atributem všech čarodějek v různých pohádkách a legendách je právě křišťálová koule. Vyznavači okultismu navíc dobře znají křišťálová kyvadla.

Jedněmi z prvních mágů, kteří používali krystaly pro účely věšteb byli druidové. To byli kněží, kteří se zasadili o sjednocení keltských kmenů v předkřesťanské době, tedy zhruba již v období 2000 př. n. l. Oblíbenou věšteckou rekvizitou se pak krystaly dále staly hlavně v éře středověku. Mágové s jejich pomocí zkoušeli odhalit tajemství minulosti i budoucnosti.

První křišťálové koule se vyráběly hlavně z berylu. Pro svou unikátní čirost je však v čase nahradily právě křišťály. A slovní spojení „křišťálová koule“ se nakonec úspěšně probojovalo i do běžné mluvy.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o nejkrásnějších krystalech na světě nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.