Jak si vytvořit zelenou stěnu v koupelně

Obraz vytvořený z barevných květin je bez debaty úchvatný. Vertikální zahrady, živé (nebo ještě jinak zelené) stěny jsou božské a koupelně dodají nevšední ráz.

Jsou praktické, ekologické, působí uklidňujícím a harmonickým. Bonusem je, že z prostoru neodkrojí mnoho místa. Květy a zeleň pěstované na stěně jsou krásným trendem s nevšedním a mimořádně přitažlivým vizuálním efektem.

Pověsit si na zeď květináče k tomu určené či mechové obrazy zvládnete i sami. Rovněž i zalévání a péče o ně. Co se však celoplošné květinové stěny týče, to už instalaci raději svěřte do rukou profesionálům.

zelená stěna v koupelně
Dobrá rada Pro zachování biologické rozmanitosti a odolnosti celého ekosystému proti chorobám zasaďte alespoň 15 druhů rostlin.
Speciální závěsný systém s automatickým samozavlažováním napojený na vodovod si sice vystačí sám, ale předcházejí mu stavební zásahy. Ty je vhodné realizovat již během rekonstrukce koupelny. Pokud je už na ně pozdě, vodu můžete přilévat manuálně.

Zelená oáza na míru

Vybudovat pravou vertikální výsadbu na zdi opravdu není jako postavit pár květináčů na parapetní desku. Nuže, protože jde o řešení za stovky eur, bude na místě nechat její realizaci na odborníky. Ti totiž přesně vědí, co a jak. Zajistí správné měření, navrhnou vám vhodné kombinace rostlin, zohlední orientaci světových stran, pokud máte v koupelně okno, no a pokud ne, navrhnou vhodné řešení. Ve finální fázi se postarají o osazení speciální konstrukce, tedy její umístění do správné vzdálenosti od zdi tak, aby mezi ní a vegetací bylo zajištěno nezbytné proudění vzduchu.

vertikální zahrada v koupelně

Modern Bathroom Interior stock photo – 3d render

Jak to funguje?

Součástí systému je zmiňovaný kovový rám, substrát nebo hydroizolační vrstva a plsť s velmi dobrou nasákavostí, ve které jsou rostliny zasazeny. K nim může vést automatická kapková závlaha, která se postará io transport živin tak, že přebytečná voda se sbírá v nádobě umístěné dolů. Druhým modelem je technologie přizpůsobená závěsným květináčům osazeným v rámu způsobem, že každá květina má svůj květináč. V případě, že některá rostlina uhyne, jednoduše ji vyndáte a vyměníte za novou.

Předchozí článekBydlení pro alergiky
Další článek8 podob kuchyňské zástěny

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram