Zařizujeme ložnici: Ložnice dle vlastních představ

Může být malá, velká či jen jako kout v bytě – ložnice je váš nejosobnější prostor. Udělejte si jej přesně podle svého gusta. Pár grifů vám jistě padne vhod.

Máte potřebu ukrýt se před světem?

Ruku na srdce: kdo z nás občas nemá? Schoulit se do klubíčka, ztratit se v měkkosti polštářů a peřin a alespoň na chvíli zapomenout na okolní starosti? (Tedy alespoň my ženy to tak občas cítíme.) Nemusíte mít postel s nebesy, abyste si vytvořili honosný soukromý kout. Použijte kolejničkový systém, který připevníte na strop kolem postele. Na čelo postele upevněte polštáře – poskytnou vám lepší oporu. Na vyvýšené čelo poslouží závěsové tyče připevněné na stěně, na které upevníte další polštáře.

Jak vytvořit šatník?

Mít samostatný šatník je snem většiny žen. Přiblížit se mu můžete jednoduchým a poměrně snadným uspořádáním ložnice, když jej ukryjete za příčku. Tu postavíte ze sádrokartonu nebo (pokud se nechcete babrat s konstrukcemi) využijte skříně, které otočíte „zády“ do místnosti – o ně se bude opírat čelo postele.

ložnice se šatníkem
Jedním ze způsobů, jak vnést do prostoru trochu hravosti, je zavěsit vedle sebe několik lamp.
Tip

Ať už je to kožešina, oblíbená kniha, měkká poduška nebo váza s květem, nezapomeňte, že pohodlí se skrývá v detailech.

ložnice
Výrazné čelo postele často stačí k tomu, aby stěna za ní nepůsobila nudně. Jeho absenci hravě vyřeší galerie obrazů. (Foto Designist)
Pohrajte si s barvami

Půdorys ložnice nám často diktuje omezující podmínky. Ale i v malé ložnici lze vytvořit velkorysý prostor. Pokud je vaším snem harmonická a vzdušná místnost, zvolte na stěny dva neutrální odstíny. Tmavší odstín v pozadí se postará o to, že místnost získá hloubku. Falešné dřevěné trámy na stropě jen umocní dojem.

Modern interior of bedroom with colored wall, 3d render

Hlavně nenápadně

Stěna zůstává často nevyužita naplno. V malém bytě je dobrý každý centimetr. Aby věšáky nepůsobily rušivě, zakamuflujte je do barvy stěny, na které jsou upevněny. Na ně můžete pověsit oblečení, které jste měli na sobě přes den.