Home office: Jak zařídit pracovní koutek

Pracujete celé dny z domova nebo pravidelně po večerech doma dokončujete firemní projekty? Tak rozhodně čtěte dál… Poradíme, jak si na domácí půdě vytvořit perfektní „office“.

Se skandinávským espritem

Když vítr foukne od severu, je sice chladný, ale skvěle se dýchá. Pastelové barvy, bílá a šedá, kvalitní přírodní materiály s důrazem na světlé dřevo, jakož i pohodlí a střídmost zde hrají prim. Pracovnu v tomto stylu kombinujte s plastem a lakovanými doplňky či výraznou grafikou. Obliny nechte za dveřmi, naopak, hrany a geometrické tvary pozvěte dále. Dekorativní světélka, svíčky a světelné řetězy ať zdobí okolí vašeho stolu, polštář na židli, kožešina pod nohama a teplá deka přehozená přes opěradlo židle sem také rozhodně patří.

Pracovní nástěnka

Skřipce na odkazy, korkové nástěnky, případně nátěr s tabulovým či magnetickým efektem jsou nepostradatelnými pomocníky. Díky nim budete mít vše na očích a žádný vzkaz či důležitá poznámka již nesklouznou v zapomnění.

pracovní stůl
Klipy na zeď Giant bulldog, House Doctor, šířka 8,5 cm, v černé a zlaté, 8 kusů, 599 Kč, www.papermash.com/uk (Foto 1 House Doctor, Foto 2 Bella Rose)
Nejlépe se pracuje při denním světle, jak umělé, tak od 60 W a také u LED žárovek s neutrálním světlem. Pokud na stole není místo, nalepte LED světelný pás například na poličku nad stolem.

Psací stůl
Psací stůl Dark Metal, CL-T, 80 × 134 × 62 cm, spojení MDF desky, kovu a kůže, 10 990 Kč, www.nabytek-aldo.cz

Pracovní stůl
Pracovní stůl Woodjam Cane, Contemporain, z masivního mangového dřeva, 60×93×110 cm,
501 €, BONAMI
Stolek
Stolek Abbetved, 48×120×76 cm, ocelová podnož, 50 €, JYSK
Pracovna za dveřmi ložnice

Scandinavian style working space.

Nepodařilo se vám najít v bytě jiné místo k práci? Zřiďte si pracoviště přímo v ložnici. Jistě, tento prostor by měl v první řadě sloužit k odpočinku, ale půjde-li o zónu „dva v jednom“, tedy toaletní koutek spojený s pracovním, snad i odborníci na feng šuej přimhouří oči.

Pracovní stůl
Stůl Alex, 131 × 60 × 76 cm, 2999 Kč, IKEA
I když ideální rozměr pracovního stolu je 70×140 cm, při práci s laptopem bude stačit i menší. Šikovné jsou kosmetické nebo konzolové stolky, které mají otevírací vrchní část nebo zásuvky. Na jednom stole tedy můžete pracovat i se zkrášlovat.