Jak správně zmrazit chléb či rohlíky? Na co si dát pozor?

Nakoupili jste více pečiva, než dokážete spotřebovat? Šup s ním do mrazničky dříve, než se znehodnotí a zcela zbytečně tak poputuje do odpadkového koše.

Pečivem neplýtvejte, vydrží i v mrazničce dlouhé týdny.
V první řadě je třeba myslet na to, aby bylo pečivo putující do mrazničky dobře zabaleno, aby v chladu nevyschlo, chléb si dobře zabalený uchová i svoji vůni. V závislosti na mraženém jídle jsou k mrazení ideální hliníkové folie či misky z této folie nebo mrazící sáčky.

Skvělý trik! S pečícím papírem už bojovat nebudete, takto přesně ‚sedne‘ do misky či na plech
I v sáčcích lze chléb či rohlíky zamrazit, ale je třeba dbát na to, aby v sáčcích nezůstal vzduch, následně jej pevně uzavřete. Chléb vydrží v mrazničce 4–6 měsíců, nakrájené kousky 1–3 měsíce, rohlíky 2–4 měsíce. Pokud skladujete pečivo v mrazničce příliš dlouho, mohou se na něm vytvořit skvrny a námraza, které výrazně sníží kvalitu skladovaného pečiva.

V mrazničce je nejlepší skladovat úplně čerstvé pečivo, aby bylo po rozmrazení opět jako čerstvé. Pozor, dříve, než jej zamrazíte, musí být zcela vychlazené. Nové zásoby pečiva ukládejte v mrazničce až za starší zásoby, abyste měli přehled, které pečivo se má z mrazničky vyjmout jako první.